piątek, 5 maja 2017

Komunii czas

Pamiętam moją Pierwszą Komunię Świętą. Trochę pisałam o niej tu . To było pod koniec maja -eści lat temu. Wtedy nikt  nie wynajmował lokalu na przyjęcie komunijne, fryzury nie czesał zamówiony fryzjer a o makijażu nie było mowy.
Dzień wcześniej mama nakręciła moje włosy na papiloty i tak przespałam noc. Rano ubrałam moją pierwszą długą ale skromną, białą sukienkę, burzę loków ozdobił wianek z materiałowymi kwiatkami. Buty nie miały stukających obcasików za to były wiązane takie trochę chłopięce. No cóż takie były czasy że kupowano co było w sklepie.
Sama uroczystość w kościele była długo oczekiwanym momentem, który gdy wspominam to przed oczami mam rzędy dzieci uroczyście kroczących przed ołtarz lekko podekscytowanych i radosnych.
Przyjęcie było w domu . Może dzięki temu przygotowania  były mniej nerwowe bo nie było problemu z wyborem lokalu, menu... Obiad - rosół i coś jeszcze, potem tort i ciasto. Rodzinna atmosfera była najważniejsza. Prezenty były a jakże. Każdy skrycie marzył o zegarku więc i ja dostałam zegarek no i jeszcze album do zdjęć, który służy mi do dzisiaj. Gotówkę skonfiskowała mama i kupiła nam  magnetofon kasetowy. Potem były zabawy na podwórku pod blokiem z innymi dziećmi.
 Wszystko było inne ale czasy się zmieniają, pozostają tylko wspomnienia godne aby do nich wracać.


W tym roku mój siostrzeniec przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej. Zrobiłam zaproszenia na tą uroczystość.

23 komentarze:

 1. Piękne komunijne wspomnienie. Moja komunia była podobna . Prześliczne zaproszenia , delikatne i stonowane . Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zaproszenia!!! Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne, delikatne zaproszenia przygotowałaś!
  I moje komunijne wspomnienia są podobne...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zaproszenia przygotowałaś ;) są takie delikatne i inne niż te w sieci

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne,piękne, wymowne obrazki i śliczny niebieski kolorek! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne zaproszenia zrobiłaś, a wspomnienia komunijne przeczytałam z rozczuleniem i nostalgią :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne i stylowe zaproszenia ! Podoba mi się ich klimat vintage i prostota :) Bardzo podobają mi się Twoje wspomnienia. Moje są podobne :)
  Pozdrawiam niedzielnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zaproszenia są piękne, takie delikatne, jak sama uroczystość:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne wspomnienia, czytając wspominałam i swoją uroczystość pierwszo-komunijną. Też dawne czasy, też przyjęcie dla rodziny w domu, moja sukienka śliczna, pierwsza długa, bieluśka z koronkami, przerabiana z sukni ślubnej cioci...ech miło powspominać, tez zegarek i rower!;) i pozostały albumy ze zdjęciami. A zaproszenia śliczne, subtelne:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zaproszenia, takie klimatyczne!

  OdpowiedzUsuń
 11. Piekne,vintagowe zaproszenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne, bardzo nastrojowe...

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ładne zaproszenia ;) podejrzewam, że zarówno wręczający jak i otrzymujący byli pod wrażeniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne wspomnienie, też miło wspominam swoją komunię, może dlatego, że przyjechał mój ukochany dziadek z babcią. I ja dostałam zegarek, a za gotówkę mam kupiła mi wymarzone pióro z pojemniczkiem na atrament, pisałam nim jeszcze w liceum, takie było super :))). To były piękne czasy, chociaż było bardzo skromnie to jednak radośnie. A zaproszenia przygotowałaś przepiękne, delikatne i eleganckie :DDD.

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne, subtelne zaproszenia i wspomnienia, ja też pochodzę z czasów prezentów zegarkowych i bardzo się cieszę, zegarek przekazałam mojej prawie dorosłej córce, która jest zachwycona,że można go własnoręcznie nakręcać :).

  OdpowiedzUsuń
 16. Piekne karteczki, skromne, z klasa.
  Tez doskonale pamietam dzien mej komunii:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne i eleganckie zaproszenia :-D Świetny ,delikatny kontrast barwny :-D

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękne i eleganckie zaproszenia :-D Świetny ,delikatny kontrast barwny :-D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...