wtorek, 13 maja 2014

Kiełkowanie

Wszystko kiełkuję. Z ziemi kiełki wychodzą jakby ogród szczerzył do mnie ząbki. Jednak myślę , że nie są  to złośliwe, kąśliwe ząbki a raczej szczerzenie ząbków w uśmiechu ze szczęścia, że tak ładnie staram się dbać o ogród.
Lubię te chwile , gdy ziemia pokazuje tak delikatnie oznaki, że żyje to co w niej zasadziłam i posiałam.
To funkia... 


...a to trawka wypuszcza cieniutkie źdźbła z ziemi. Tak prawie nic nie widać, ale gdy się pochylasz i spoglądasz z ukosa zielona mgiełka pokrywa ziemię.


I myśli kiełkują w głowie. Czasami tak uporczywie , że nie dają spać do czwartej nad ranem. I wtedy budzę się z kiełkującym bólem głowy.
I pomysły kiełkują . Tylko ciągle mało czasu na ich realizację. Żeby tak jeszcze czas można było zasiać, i żeby zakiełkował, i urósł do ilości , kiedy będzie go dosyć i na pracę, i na odpoczynek, i na przyjemności...Dziękuję ślicznie za tak pozytywne wpisy pod poprzednim postem. Były one jak zastrzyk dobrej energii i bodźcem do dalszego działania w ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie :-).

15 komentarzy:

 1. Witaj, ładnie i zielono tu u Ciebie, będę do Ciebie zaglądać :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie jest ....pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na ten moment czekamy pół roku, jest się czym zachwycać:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. ...i właśnie oto chodzi, by w wyciszeniu zobaczyć jak pięknie zieleni się sad...oj może za bardzo popłynęłam...ogród...
  Buziaki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Po okresie zimowym każda, nawet najmniejsza roślinka, jest bardzo wyczekiwana. Pięknie uchwyciłaś to budzenie się do życia. Pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie opisałaś kiełkowanie roślin w swoim ogrodzie. Pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudne zdjęcia. U mnie też kiełkują pomysły i czasami jestem zła że brak czasu na ich realizację. Lekiem na złość jest ruszenie na spacer w las i w nieznane ścieżki. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. oj tak, jest przecudnie!!!!
  Uwielbiam obserwować jak wszystko budzi się do życia!
  buziaczki kochana, miłego wieczoru:):):):):)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiosna to spaniała pora roku i budząca się do życia przyrodę wspaniale jest obserwować - Twoje zdjęcia świetnie to pokazują :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne zdjęcia:))) Ja również uwielbiam jak wszystko w ogrodzie zaczyna kiełkować, budzić się do życia... lubię też jak i myśli kiełkują w głowie, a później udaje się je realizować, ale tak jak piszesz czasu na to wszystko mało...Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Urocze zdjęcia, jak wiosna :-)
  Niech nam trwa jak najdłużej!!!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 12. Widać, że wkładasz duszę w swój Ogród, a On na pewno Ci się wynagrodzi.Pozdrowienia wiosenne i ogrodowe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Piekne zdjecia.
  Ach te mysli , kielkujace..
  tez mi nie daja spac:)
  Serdecznosci:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...